צמיחה אישית ועסקית – להיכנס לדפוס המחשבה הנכון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
חשוב לדעת בחיים מתי לעצור לשנייה ולהגדיר מחדש את הדרך בה אנו צועדים. כתבתי כמה מילים כיצד אני עושה זאת ומפקס את עצמי להצלחה

אתה אף פעם לא יודע איך השנה הקרובה הולכת להיראות.

אילו צעדים וצמתים יכווינו אותך לקראת הצלחה אישית ועסקית, לקראת המטרות שהצבת לעצמך  או ייקחו אותך בפניות של 180 מעלות לכיוונים אחרים לגמרי. לעתים קרובות אני מנסה לחזות את שלי, התחזיות שלי הם בדרך כלל שונות ומשונות ביחס למה שקורה בפועל. כמעט בהכרח, אני עושה צעדים של התקדמות בדרך זו או אחרת. אם אני נשאר במקום או לא בוצעה התקדמות ממשית עבור מה שהגדרתי כחשוב בשבילי, אז אני מתייחס לכך בתור נורת אזהרה שנדלקת במהלך הדרך ועובד על התקלות הקיימות, אני ממליץ לכל אחד ואחת להתייחס לנורות אזהרה בחיים האישיים שלו ובמסלול הצמיחה האישי ועסקי שהוא מדמיין עבור עצמו.

מכשולים קורים לכולם.

זה לגמרי הגיוני כי משהו כל כך גדול קרה לך השנה, כי לא היית מסוגל להתקדם. אני מכיר אנשים שחלו, פשטו רגל או איבדו קרוב משפחה. אלו ואחרים הן סיבות מוצדקות לחוסר התקדמות.

אם דבר כזה לא קרה לך, ואתה לא התקדמת הלאה  עם הדברים שחשובים באמת, הגיע הזמן להתייחס לנורת האזהרה הזו שלא מפסיקה להבהב.

אז הנורה התחילה להבהב, מזהירה אותך שמשהו בחיים שלך לא מתקתק כמו שהיית רוצה, מה אתה יכול לעשות בקשר לזה? השלב הראשון, הוא החלק הקשה – להודות בכנות גמורה מול עצמך שאתה עושה משהו לא בסדר. אף אחד מאיתנו לא רוצה להאמין בזה. כולנו רוצים לחשוב שאנחנו עושים הכל נכון, ובסופו של דבר הכל יסתדר … אבל לפעמים, מה לעשות, אנחנו לא. אם לא עשית התקדמות עסקית או אישית השנה, הסיכויים שאתה עושה משהו לא נכון ביסודו הם ענקיים, אך ניתנים לשיפור, תמיד , וחשוב לי להגיד לך את זה.

לבדוק יסודות.

להרים את מכסה המנוע. הפעולות הבסיסיות שמניעות אותנו. נכון זה לא סקסי או כיפי במיוחד, והרבה אנשים לא מתייחסים לכך, אבל הקושי לעשות דברים נכון אם השינה שלך, תזונה אישית, הרגלי עבודה לא תקינים – הופך לגדול מאוד וצורך מאיתנו אנרגיה שיכולה להיות שימושית לדברים אחרים חשובים יותר. הייתי ממליץ לקחת כמה ימים לחשוב מה ניתן לשפר ולייצב בכדי להחזיר את עצמך למצב תקין בנקודות הללו, לפני הכל.

תסתכל לאן הזמן שלך והאנרגיה שלך הולכים ולא מנוצלים עד תום.

בדיקה זו צריכה להתחיל עם הטיה כבדה לקראת ההנחה שהם אכן לא מנוצלים היטב. תסתכל על 24 שעות ביממה ותזקק אותם נטו לשעות העבודה היעילות שלך, כיצד ניתן למקסם יעילות? יכול מאוד להיות שאתה על המסלול הנכון והכל פיקס, אבל כנראה שלא 🙂  באופן אישי, היו לי מספר של מכשולים באופי העבודה שלי, ומסיחי דעת שגזלו ממני זמן יקר. הסתכל על היממה שלך בהנחה שאתה ממקד הזמן עבודה והתפתחות שלך באופן שגוי שמצריך כמה תיקונים ומקסום אישי.

מה הן המטרות שלך?

מה אתה מגדיר כהצלחה בחיים האישיים שלך? אילו פרמטרים יש להם כוח משמעותי בחייך ותופסים מקום נכבד במי שהפכת להיות? האם אלו המטרות והמשימות שאתה עובד עליהם באופן שוטף? הרבה אנשים מפחדים, מפחדים מכישלון או מפחדים מהצלחה, מפחדים להתחייב לטווח ארוך למשהו או להסתכל על התמונה המלאה,  ולכן הם עובדים על מטרות אחרות.

האם אתה באמת עובד על תכנית "התקפה" הישירה ביותר לעבר המטרות החשובות ביותר עבורך? זה מדהים אותי בכמה דרכים עקיפות ומעורפלות המוח האנושי לעיתים עובד בכדי להרחיק אותנו מהמטרות שבאמת חשובות. אל תתגנב למטרות שלך, תיפול עליהם במתקפה חזיתית ישירה

לזהות איך אתה מפריע לעצמך להתקדם הלאה בחיים.

לא להסתכל על נסיבות חיצוניות, לא מזל רע, לא המכשולים הטבעיים שיש לכולנו. איך אתה, כן אתה, שם לעצמך רגליים בדרך? האם אתה נותן יותר מדי זמן מזמנך לאנשים אחרים? האם אתה מרשה לעצמך להיות מוסח בקלות על ידי פלאפונים ניידים, מדיה חברתית או משימות שיכולות לסבול דיחוי? האם אתה שורף את כל הכסף שאתה מרוויח? האם אתה מכשיל את עצמך בכל מערכת יחסים שאתה נכנס אליה?

לבני אדם יש יכולת מרשימה, כמעט ביולוגית הייתי אומר, למזער את היתרונות שלנו, הסגולות שלנו ולהעצים גורמים חיצוניים ותירוצים שהופכים לסיפורים אמתיים וחזקים בתוך הראש שלנו. אל תרשה לעצמך לעשות את זה לעולם, או שאתה פשוט ממיר את עצמך לסוג של עובר אורח פסיבי בחיים של עצמך.

תשלוט על הגורמים בחייך שאתה יכול.

הגדר דרכי פעולה ראליות בפיכחות מול עצמך, תפעיל לחץ מסיבי עליהם, ויהיה בטוח כי גורמים מחוץ לשליטה שלך יחווירו  בהשוואה לפעולות והדרך שתסלול בשנה הקרובה.


 

בתמונה: רגע של נחת, על שפת נהר ספרי (spree) בברלין.

שתהיה לכם שנה פוריה בעסקים וצמיחה אישית, מוצלחת על פי מה שהגדרתם לעצמכם כהצלחה ולא הסובבים אתכם, רגועה ומפוצצת באנרגיות טובות ורגעים משמעותיים. 😎

עופרי.

הצטרפו לניוזלטר החודשי של WEB DAVID
עדכון חודשי וענייני על כלים לקידום וטכנולוגיות חדשות