מדריך מקיף לבחירת שטח אחסון ב -2019 [סקירה מלאה והשוואה]

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin

כאשר אתם ניגשים להקמת נכס דיגיטלי, לא משנה מה גודלו הפוטנציאלי,מורכבות הפרויקט שלכם או איזה סוג של אתר אתם מתכננים להקים, בחירת שרת מתאים שיספק את הצרכים שלכם הנה נקודת המוצא. חשיבות בחירת פתרון אחסון הולם עבורכם היא קריטית מכיוון שאתם רוצים לעבוד עם חברת אחסון  לטווח ארוך, לא לדאוג לזה יותר מדי, לעבוד עם חברה שתספק לכם שירותי אחסון אמינים ויציבים וגם תספק תמיכה טכנית ומענה אנושי לכל בעיה שתצוץ. 

יצא לי לראות לא פעם, חברות קטנות עד גדולות מאוד שנאלצו להחליף חברת אחסון בתזמון לא מתאים,  כיוון שלא הושקעה מחשבה ותכנון הולם לצרכי הפרויקט ובחירה פזיזה של חברת אחסון וכעת יוצא מצב שהם נתקעו עם חברה שלא עומדת בסטנדרט הטכנולוגי של הפרויקט או לוקה בחסר בשירות לקוחות או אינה יודעת לספק פתרונות טכניים שלעתים חברות ולקוחות צריכים. 

לשם כן יצרתי את המדריך הבא לבחירת אחסון באופן יעיל. אני הולך לעבור באופן מפורט ויסודי על פתרונות האחסון הקיימים כיום בשוק הישראלי והעולמי. תוכלו לקבל מידע מדוייק אודות המחירים השולטים בשוק כרגע, ההבדלים בין סוגי שרתים שונים, איזה פתרון אחסון מתאים עבור סוג העסק שאתם מקדמים וכיצד עליכם לבחור בחוכמה חברת אחסון שתלווה אתכם ותמנע מכם לבצע שינויים לא נעימים בהמשך הפעילות הדיגיטלית שלכם. 

בהמשך המדריך אפרוט המלצות נוספות לאבטחת אתרים, החל מפתרונות אבטחה בסיסיים עד צרכים מתקדמים יותר שמותאמים לסוגי אתרים שונים.

לצורך נוחיותכם ניתן להיעזר בתוכן העניינים בכדי להתמצא בקלות במדריך

פרמטרים חשובים לבדיקת חברת אחסון 
סוגים שונים של אחסון – איזה הכי מתאים עבורכם
חברות אחסון מומלצות 
פתרונות רשת ואבטחה נוספים 

פרמטרים חשובים לבדיקה לפני קניית אחסון 

חברות אחסון כיום מציעות מגוון עצום של פי'צרים ותכונות, עבור תשלום מינימילי, על פניו. הדבר האידיאלי לעשות הוא להתמקד בשירות התואם את הצרכים הספציפיים שלך. ולהבין את המרכיבים השונים בבחירה.  עסקים מסוימים עשויים לתת עדיפות לפונקציונליות דוא"ל על פני גודל שטח האחסון, לדוגמה, בעוד שמפתח אתר אחר עשוי להעדיף שיעורי רוחב פס גבוהים ואבטחה מחמירה בשרת. 
התכונות השונות והדקויות הקטנות עשויות להיות מבלבלות בעיקר למתחילים, אין זה סוד שחברות אחסון נוקטות בשיווק אגרסיבי עם מושגים שעל פניו נשמעים טוב אבל הלקוח לא באמת יבין אותם לעומק אלא יסתנוור ממחיר זול ושיווק מבלבל. 
היכולת שלך להפעיל אתר אינטרנט באופן מוצלח תלויה באופן ישיר בחברת האחסון שתבחר בכדי לארח את האתר שלך. יש מגוון מסחרר של חברות אחסון בחוץ שמתחרות על תשומת הלב של העסק שלך. איך ניתן לאתר חברה מתאימה עבורכם ומה חשוב לבחון?

קחו בחשבון את הנקודות הבאות: 

גודל האחסון, חשיבות של SDD  ו – RAM

hard-d

גודל אחסון, או שטח דיסק, היא כנראה הקלה ביותר להבנה מבין תכונות של שרת, והבסיסי ביותר. חברות אחסון רבות מציעות שטח אחסון בלתי מוגבל; בעוד זה לא יכול להיות אפשרי מבחינה טכנית :), רוב בעלי העסקים קטנים, או אתרים אישיים ותדמיתיים לא יתקרבו בכלל לגבולות גדול האחסון המקסימלי. כאשר אתה עובר בשרת פרטי וירטואלי | VPS או במתכונת של שרת ייעודי,  גודל האחסון המוקצה מוגדר על פי שליטתך. 

אחד הדברים החשובים ביותר להסתכל עליהם ביחס של גודל האחסון, הינו מושג קטן, הנקרא בראשי תיבות –  SSD. (בעברית, על פי האקדמיה ללשון 🙂 כונן שבבי ), הוא אמצעי לאחסון מידע, לא האחסון עצמו אלא הוא נועד לנהל את זרימת הנתונים בין כונן האחסון לבין המחשב הראשי,  כונן SDD הרבה יותר מהר ואמין, אבל הם מגיעים במחיר גבוה יותר. כונני דיסק קשיח מסורתיים HDD, לעומת זאת, נפוצים  הרבה יותר בתכניות בלתי מוגבלות. 

כמו עם המחשבים האישיים שלנו, המושג RAM באחסון אתרים משרת מטרה דומה: עיבוד מהיר של הנתונים המאוחסנים. החומרה  מבצעת אינטראקציה אל מול כונני האחסון שלך, היכן שכל התמונות, והתוכן וכל המבנה של האתר יושב בכדי להאיץ את זמני טעינת הדף, וחשוב מאוד להכיר זאת. RAM – בין התכונות החשובות ביותר שיש להביא בחשבון בעת ​​בחירת האחסון.

שירות לקוחות ותמיכה טכנית של חברת אחסון

גם אתם מקצוענים בהקמת אתרים ועבודה עם שרתים, נחמד לדעת כי העזרה זמינה ונגישה ללקוחות ברגע שתצטרכו אותה. ודא כי החברה שאתה עובד מולה מספקת תמיכה 24/7, במידה וזה משהו שאתה צריך עבור הפרויקט, חשוב מאוד לוודא כי ישנן מספר דרכים בהן ניתן לקבל תמיכה מאותה חברה (מייל, מענה אוטומטי או אנושי 24/7, יכולת לפתיחת כרטיס, מספר טלפון. אני מאוד מקפיד על כך).

חברה אמינה ומקצועית תספק תמיכה במגוון דרכים, תמיכה באמצעות דוא"ל, טלפון, וצ'אט מקוון, הבחירה של נוחות חשובה, במיוחד לבעלי עסקים שמתנהלים מול חברת אחסון בפעם הראשונה. סקרו בצורה יסודית חברות אחסון והאם הן מספקות מענה מסוג זה שציינתי. לאחר צמצום החיפוש לכמה מועמדים, ניתן לחפש ביקורות באינטרנט של משתמשים ולקוחות אמתיים, בלי קשר לחברות אחסון אני כרגע במצב שאני לא רוכש שום שירות דיגיטלי שאני לא מכיר ולא קיבלתי עליו המלצה מיד ראשונה. בכדי לחפש ביקורות כאלו ניתן אף לרשום את שם החברה + ביקורות, או שם החברה + Review, אני מקפיד לבדוק גם בקבוצות ופורומים פעילים. זה צריך להיות די קל לקבל תחושה איך חברת אחסון אתרים מטפלת בלקוחות שלה.

רוחב פס | bandwidth

רוחב הפס הינה תכונה חשובה שמשפיעה גם כן על ביצועי האתר שלך, במילים פשוטות, העברת רוחב הפס מתייחסת לדרך שבה מבקרים יכולים לגשת למידע באתר שלך – ככל שרוחב הפס גבוה יותר, מספר אנשים גבוה יותר יכול להציג את האתר שלך בו-זמנית מבלי זמני טעינה איומים וקריאות מרובות לשרת להצגת מידע. ביחס לרוחב פס חשוב לציין, רוב הלקוחות בחברות שונות יקבלו רוחב פס גדול יותר ממה שהם ישתמשו  בכל בחודש נתון, אך הגדלת מגבלות העברת הנתונים שלך, ובדיקה שאופציה זו קיימת בנוחות ללא תוספת תשלום או אפילו סיכום מראש על הגדלת רוחב פס במחיר שהוא זורם לכם היא דרך בטוחה להגדלת התנועה באתר שלך מבלי לאבד ביצועים, אפילו לרגע.

דומיינים ודוא"ל

למרות שברוב המקרים חברות אחסון אתרים מציעים גם רישום דומיינים, רישום דומיין ואחסון אתר הם שני שירותים שונים. לדוגמא: רכשת את הדומיין pizzalove.co.il והאחסון שלך בכלל נמצא בחברה שוודית, תצטרך לעשות הפנייה של הדומיין שלך אל האחסון. הדומיין שלך משמש ככתובת האתר שלך הנראית לעין, וניתן לרשום אותו עם חברה אחרת מזו שמארח את הקבצים של האתר שלך, להלן חברת האחסון. לקוחות רבים מעדיפים לרכוש את כלל השירותים ( רישום דומיין + רכישת חבילת אחסון) באותה החברה, אך תכירו שזה לא שולל רכישה של שם דומיין במקום אחר. רבות מחברות האחסון מציעות מגוון פתרונות דומיין מעבר לרישום עצמו, הנה כמה מהפונקציות הפופלולריות:

– אחזקת כמות של דומיינים על השרת, רוב החברות מציעות לאחסן עד 10 דומיינים בד"כ 

– דומיין בראשון בחינם לשנה, אם כי בד"כ הוא לא בסיומת com

– תמיכה בהעברת דומיין, העברות דומיינים בחינם מאיפה שרשמתם דומיין לאחסון שלכם

– קבלת תעודת SSL (שרת מאובטח) בחינם, סופר סופר חשוב ומאד נוח שחברת אחסון מציעה את זה 

דוא"ל אירוח ערעורים במיוחד לבעלי עסקים שרוצים את השם ואת השם הכרה כולל שם תחום כתובות דוא"ל. ספקי אירוח כוללים לעתים קרובות תכונות דואר אלקטרוני מתקדמות, כגון שירותי שילוח וסינון, autoresponders ואבטחה משופרת, עבור לקוחות הזקוקים למספר תיבות דואר נכנס או כלי שיווק.

אבטחת אתר

אבטחה היא דאגה חיונית. בחירת ספק אירוח אתרים בלי ללמוד על תכונות אבטחה הקיימות יכולה להיות טעות שייתכן ותייקר את הקמת הנכס עם מוצרי אבטחה  חיצוניים נוספים. קודם כל, בדקו האם חברת האחסון מספקת גיבויים יומיים, במידה והאתר נפל או נפרץ הגיבוי הזה מאוד חשוב. חומות אש מונעות ספאם, גם כן פרמטר אבטחה שמעיד על רצינות של חברת אחסון ואימות משתמשים צריכים להיות כלולים. זה נחמד גם לקבל הודעות בכל פעם שנעשו שינויים, כי הם יכולים להתריע על פעילות חשודה.

חברות אחסון שמציעות שירות CDN,
למי שפוגש את המושג CDN בפעם הראשונה, אז משמעותו היא Content Distribution Network (רשת הפצת תוכן). חברות אחסון רבות החלו להציע את הפיצ'ר הזה כחלק מחבילות האחסון שלהםתפקידה של רשת מסוג זה היא להעלות את המידע הקיים באתר שלכם לרשת ענן חיצונית שבעצם משפרת את זמני הטעינה של האתר במקומות שונים בעולם ואף עוזרת במניעת ספאם, שומרת על אתר שלכם באופו אנונימי באמצעות הרשת החיצונית הזו, כיוון ש – CDN  זוהי בעצם רשת ענפה של שרתי ענן בכל מיני מיקומים בעולם המנוהלת על ידי חברה מקצועית, היא תאפשר בעצם להציג את דפי האתר שלכם בזמן המהיר ביותר ביחס למיקום המשתמש. ב – 2018 התחום התפתח באופן מטורף, והוכח בהמון אתרים כי חיבור אתר ל – CDN היא פעולה חיובית עבור האתר שלכם.

חיבור אתר ל – CDN האינה סותרת את האחסון המרכזי שלכם אלא יותר צעד אבטחה נלווה שגם עוזר עם זמני טעינה, חשוב לציין שזו לא המלצת חובה, אלא צעד נלווה.  חיבור אתר ל – CDN יכול להיעשות באופן עצמאי, אתם פשוט גולשים לאתר של חברת CDN רושמים את האתר שלכם, ולאחר מכן בד"כ ינחו אתכם לבצע את התהליך חיבור באופן פשוט יחסית. אך כמו שציינתי, חברות אחסון רבות מציעות את השירות הזה כחלק מהחבילה אז שימו לב לכך. התמחור בשירותי CDN  מתבצע על פי נפח הגלישה שמגיע לאתר שלכם בשבוע או חודש. 

ולסיכום החלק הזה, כאשר אתם לפני רכישת אחסון שימו לב: 

  • התייחסו לגודל האחסון שאתם מקבלים בחבילה ( 1GB עד 5GB בד"כ הן הנפוצות ביותר בחבילות פופולריות). 
  • שימו לב לטכנולוגיית האחסון SSD מול HDD 
  • זיכרון RAM של השרת ( לא תמיד יצויין בדף החבילות, בד"כ מ – 4GB עד 16GBׁׂׂׂ). 
  • בדקו לעומק את נושא התמיכה וההיקף שלה (24/7, תמיכה טלפונית, צ'אט אונליין, מרכז בעיות גדול, סיוע של אנשי מקצוע עם בעיות באתר). 
  • חיבור ל – CDN 
  • תעודת SSL  חינמית – האם ניתנת? עזרה בהתקנה? 
  • חיבור תיבת מייל 
  • ממשק ניהול השרת ( CPANEL זה הממשק ניהול הפופולרי והמועדף). 

סוגים של חבילות אחסון שונות, ואיזו אופציה מתאימה לכם?

ישנם סוגים של חבילות אחסון עבור אתרים, כמו שציינתי בתחילת המאמר, בחירת החבילת המתאימה תהיה תלויה באופן ישיר בגודל האתר שלכם, או הגודל הצפוי ומורכבות הפרויקט. חשוב מאוד לאפיין כהלכה את הפרוייקט שלכם לפני הקמתו ולנסות לשער באופן מדויק ככל האפשר את כמות התוכן שיעלה לאתר, מספר תמונות שישמשו אתכם באתר, פיצ'רים מיוחדים שתצטרכו שיכול להיות ויכבידו על השרת ועוד.

שרת שיתופי | Shared Hosting

אחסון בשרת שיתופי היא האופציה הבסיסית והפופולרית ביותר שחברות אחסון נוהגות לספק. האתר שלך יושב על אותו שרת יחד עם אתרים רבים אחרים, כך שאתה משתף את השרת, וכל המשאבים האחרים, כגון זיכרון השרת או מעבד. אחסון מסוג זה יכול לספק את הצרכים הבסיסיים של אתר כגון שליחת דוא"ל, שיתוף קבצים, העלאת תכנים לאתר, ויכול להתאים גם לאתרי מסחר אלקטרוני בסדר גודל קטן (עד 100 מוצרים, לעניות דעתי). אחסון משותף הוא הפתרון הזול ביותר, ולכן האפשרות המומלצת עבור:

– עסקים קטנים מקומיים.

– סטארט-אפים בתחילת דרכם.

– אתרי תדמית פשוטים.

– הקמת חנות מוצרים אינטרנטית בקנה מידה קטן.

שרת פרטי וירטואלי | VPS

שרת וירטואלי פרטי הינו כשמו כן הוא, שרת פרטי המותאם למטרות האישיות שלך, יותר מאחסון משותף. בפועל, השרת אתה יכול להיות משותף, אבל שרתים מסוג זה מייצרים עבור הלקוח סביבת שרת שהיא בעצם פרטית לחלוטין ומבדלת אותו מכל אתר אחר שייתכן ועובד עם אותה חברת אחסון, כמו שנאמר ספק השירות יוצר שרת וירטואלי משלך. כלומר, כל המשאבים הם שלך בלבד, החל מאחסון זיכרון  ועד כוח עיבוד ונתונים על השרת.

אחת הבעיות שהכי מפריעות לבעלי אתרים באחסון משותף היא אי-ידיעה אילו אתרים נוספים יושבים ביחד איתם על השרת, וספקולציות שגוגל יכול לפגוע בדירוג האתר במידה ויש אתר ספאם או בעייתי ביחד עם האתר שלכם. שימוש בשרת פרטי וירטואלי (VPS)  היא אפשרות בטוחה יותר ואמינה יותר, במיוחד לבעלי אתרים בתחומים שיכולים להיו מוגדרים כתחומים אפורים, כמו הימורים, מוצרים למבוגרים, מוצרי עישון למיניהם ועוד. מעבר לכך חשוב מאוד לדעת שבמידה ואתם עובדים בנישה מסוג אלו שציינתי ישנם חברות אחסון רבות שאינם מאפשרות לאחסן אתרים כאלה אלא אך ורק על שרתי פרט וירטואלי ולא בחבילת אחסון משותף. בחבילות מסוג זה השרת שומר על האתר שלך נפרד מאחרים וניתן למצוא חבילות כאלו במחירים משתלמים.

שרת ייעודי | Dedicated Server

אירוח אתר בשרת ייעודי זו כבר רמה אחרת לגמרי. בנוסף מקבל השרת שלך, אירוח ייעודי מאפשר לך לקחת שליטה מלאה על השרת שלך. זה אומר שיש לך גישה ניהולית מלאה יכול להגדיר את הדברים כמו שאתה אוהב את זה. סוג זה של החבילה מגיע עם חבילת מלכותית של תכונות שעשויות שלא להיות נחוץ עבור כל סוגי העסקים.

אחסון וורדפרס | WordPress Hosting

אחסון וורדפרס הוא שירות אחסון משותף גם כן, אם כי הוא מספק פתרון ללקוחות ספציפיים יותר. השרתים עצמם מותאמים טכנית בצורה שונה משרת שיתופי רגיל, ויש להם תכונות שהן אטרקטיביות במיוחד לביצועים של אתרי וורדפרס, כגון זמן טעינה מהיר יותר, התקנה מראש של אפליקציית וורדפרדס מהשרת, תכונות אבטחה שעובדות במיוחד עם וורדפרס ועדכוני וורדפרס אוטומטיים. אחסון מסוג זה שימושי עבור עסקים אינטרנטיים שנוצרו על וורדפרס.

חברות אחסון מומלצות – מחירים, פיצ'רים וחבילות משתלמות

חברה מחיר גודל אחסון תעודת SSL אבטחה תמיכה תעבורה חודשית
1 65₪ 1GB        
2
65₪

1GB
       
3
65₪

1GB
       
4
65₪

1GB
       
5
65₪

1GB
       
6
65₪

1GB
       
             
             
             

 

Leave a Replay

הצטרפו לניוזלטר החודשי של WEB DAVID
עדכון חודשי וענייני על כלים לקידום וטכנולוגיות חדשות